29 січня - День пам'яті Героїв Крут

Шановні Чутівці!

Дата 29 січня 1918 року увійшла в історію України, як збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути , яка розташовувалася на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва. Учасники події: невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом.

Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду, в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій, які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.

Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

Не можна забути той великий та безсмертний подвиг юнаків, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власні життя. Сьогодні історія повторюється. На сході України – війна, яка забирає життя патріотів, таких же юних хлопців, як і тих, які в 1918 році боролися заради перемоги, боролися за майбутнє нашої країни. Це – подвиги в ім'я нашої свободи і права українців жити у власній країні.

Тож схилімо голови у глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю. Вони назавжди залишаться взірцем палкої любові до України.

Голова райдержадміністрації

Сергій Апряткін