Нарада ОДА

Версія для друкуВерсія для друку

Нововведення з 1 вересня чекають на учнів шкіл

 

Скасування шкільної форми, світовідбивальні жилети, вечірня форма навчання та багато інших новинок чекають на учнів українських шкіл з 1 вересня нинішнього року.

Про зміни, які стартують у новому навчальному році розповіла директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко під час апаратної наради в облдержадміністрації.

Відтепер першокласників зараховуватимуть до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня.

«Не буде обов’язкової шкільної форми для учнів, які навчаються в закладах середньої загальної освіти. Якщо школа спільно з батьками та учнями прийме рішення що в закладі є шкільна форма, то вона є. Якщо ні, то дитина вдягається довільно», – сказала Олена Харченко.

З 1 вересня 2019 року набуває чинності нове правило: обов’язково учні 1-4 класів повинні носити світловідбивальні жилети в темний час доби дорогою в школу і додому. Це дасть можливість зменшити кількість потрапляння учнів у ДТП.

Також всі школи отримали право, за бажанням, відкривати вечірню форму навчання.

«Школярі, які досягли 14 років матимуть право навчатися ввечері. Пройти курс 10,11 та 12 класів можна буде у стислі терміни, але за умови, що рівень знань буде від 7 до 12 балів. Навчатися можна вдома. Наприклад, якщо дитина часто хворіє чи займається в мистецькій чи спортивній школах. Для цього потрібно укласти відповідну угоду, разом з керівництвом школи розробити індивідуальний графік. Оцінюватимуть такого учня двічі на рік», – поінформувала Олена Харченко.

Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі, а й різні фахівців: психологи, керівники гуртків, тощо. До того ж, учень певної школи зможе відвідувати окремі уроки чи курси в іншій школі або іншому навчальному закладі. Це відбудеться за умови укладання угод між базовою школою та відповідними установами, що надають освітні послуги.

Заняття в музичній чи спортивній секції зараховуватимуться як уроки відповідного шкільного курсу.

Відбудеться полегшення у доступі сільських учнів до ресурсів міських закладів.

«Якщо сільська школа налагодить контакти з міською, яка має потужнішу матеріально-технічну базу, то діти матимуть можливість двічі на місяць відвідувати школу у місті», – сказала Олена Харченко.

У 2019/20 навчальному році  очікується функціонування 617 (минулого року 619) закладів загальної середньої освіти всіх типів і форм власності (у тому числі 23 інтернатних заклади обласного підпорядкування). Загальна кількість учнів в Полтавській області становитиме - 135,0 тис.

Освітній процес забезпечуватимуть 13677 педагогічних працівників, що на 1001 працівника більше ніж у минулому навчальному році.

 Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

 

Кількість районів зменшать, а кількість ОТГ збільшать: децентралізація на Полтавщині

 Перспективний план формування територій громад Полтавської області, який затвердила обласна рада минулого року передбачав створення на Полтавщині 77 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Нині їх 49.

У новій редакції цього документу, що затвердив 19 червня 2019 року Кабінет міністрів кількість ОТГ зменшилось до 71, вони охоплюватимуть 95,3% території області.

«Проте даний формат не є сталим» – повідомила на апаратній нараді в облдержадміністрації (ОДА) директорка Департаменту економіки, торгівля та економічного розвитку ОДА Інна Іщенко.– «Облдержадміністрацією в межах норм чинного законодавства продовжується робота, спрямована на узагальнення та підготовку документів для внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області на черговому засіданні сесії Полтавської обласної ради, яке попередньо заплановане на вересень 2019 року, з урахуванням відповідних рішень, прийнятих органами місцевого самоврядування на підставі волевиявлення громадян.

Отже, залишається дуже мало часу до того, щоб вносити зміни у формування територій ОТГ. На нараді відзначалося, що відповідні процеси мають завершитися у цьому році.

 «Головним завданням, яке на сьогодні поставлене Урядом перед органами влади та місцевого самоврядування, є реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади з метою забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі», – сказала Інна Іщенко.

Формування базового рівня, тобто створення ОТГ, розпочалося ще у 2015 році. Нинішнього року стартував наступний етап змін адміністративно-територіального устрою – створення субрегіонального (районного) рівня.

 Запропонований Міністерством регіонального розвитку формат такого рівня для Полтавщини передбачає створення на території області 4 округів, що фактично повністю відповідають Госпітальним округам (Східний госпітальний округ – Полтавський район, Південний – Кременчуцький, Західний – Лубенський, Північний – Миргородський).

Одна з умов створення такого округу – проживання на його території 150 тисяч осіб.

Ще одна умова Кабміну передбачає те, що межі округів мають проходити по межах проектних адмінтеродиниць базового рівня (ОТГ), а не по межах теперішніх адміністративних (сільських) районів.

Інна Іщенко наголосила, що після ліквідації районів різноманітні підрозділи державних служб зберігатимуться у нинішніх центрах цих районів.

«В жодному випадку не будуть ліквідовувати управління соціального захисту. Соціальні послуги, які зараз надаються, залишаться у повному обсязі», - сказала Інна Іщенко.

Новостворені центри майбутніх округів вона називає центрами соціально-економічного зростання, де будуть представництва всіх державних установ. Нині чимало з них мають статус міжрайонних, і не завжди вони зосереджені в одному районному центрі.

«Коли ми проводили наради на місцях, то у депутатів районного рівня були запитання – куди і кому перейдуть повноваження? – розповіла Інна Іщенко. – Ми говоримо, що відповідно до концепції адміністративно - територіального устрою ми зараз визначає лише майбутні центри соціально-економічного зростання, округи чи райони, в склад яких увійдуть нинішні райони. Про передачу повноважень мова поки що не ведеться. Людей не цікавлять скільки буде депутатів, їх цікавить – де і які надаватимуть послуги».

Т.в.о голови облдержадміністрації Олег Пругло нагадав, що практично всі повноваження, функції і гроші зосередяться в ОТГ.

«В оцих центрах зростання – не буде там ні депутатів, ні виконкомів. Це буде міжмуніципальне утворення, які будуть надавати ті чи інші послуги. ОТГ, а не райони вже будуть визначати для них функції. Тягнуть ОТГ на своєму рівні ту чи іншу функцію, то вони її собі залишають. Якщо ні, то передають вище».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

На Полтавщині цього року до шкіл підуть понад 14 тисяч першокласників

 

14 тис. 800 першокласників цьогоріч сядуть за парти. Навчатимуться вони за новими освітніми стандартами.

Про це повідомила директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко під час апаратної наради в облдержадміністрації.

Загалом цього року реформою Нова українська школа (НУШ) буде охоплено понад 30 тисяч дітей.  З них понад 14 тисяч – першокласники, а також усі учні 2-х класів та 4-х пілотних шкіл області.

«На оснащення НУШ Уряд виділив 44, 5 мільйонів гривень. Із них 10,5 мільйонів спрямують на підготовку вчителів, інша сума на придбання меблів, дидактичних матеріалів, сучасного обладнання і створення освітнього середовища. У місцевих бюджетах на впровадження  НУШ передбачено кошти в сумі 67422,8 тис. грн, з яких освоєно 20673,6 тис. грн. Найбільше коштів залучено: у містах Полтава, Кременчук, Миргород, Полтавському, Кременчуцькому, Пирятинському, Зіньківському, Лохвицькому районах та Щербанівській, Глобинській об’єднаних територіальних громадах», – розповіла Олена Харченко.

53 регіональні тренери-педагоги опанувати методиками для подальшого впровадження НУШ, 2864 педагоги області завершили навчання та одержали сертифікати.

615 вчителів початкових класів підвищили рівень володіння ігровими та діяльнісними методами навчання на додаткових тренінгах The LEGO Foundation.

Підготовлено 32 супервізори-наставники, які здійснюватимуть підтримку вчителів, що впроваджують концепцію НУШ.

Загалом, за словами Олени Харченко, освітні заклади Полтавщини готові до нового навчального року.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Наверх ↑