Нарада у заступника голови райдержадміністрації

Одним з дієвих засобів профілактики раннього соціального сирітства та відмови від новонароджених дітей є якісно організована робота з вагітними жінками.

13 лютого 2018 року  за участі заступника голови райдержадміністрації Данільченко Т.О. відбулася нарада з питання «Про підсумки роботи Консультаційного пункту Чутівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді при жіночій консультації Чутівської ЦРЛ у 2017 році»

Раннє виявлення жінок, які вирішили відмовитися від новонародженої дитини, мінімізує ризик вилучення дітей із сім’ї та сприяє реалізації кожною дитиною права на виховання в сім’ї. З цією метою Чутівським РЦСССДМ спільно із Чутівською ЦРЛ щорічно розробляється план спільних дій щодо запобігання ранньому соціальному сирітству в районі.

При  жіночій консультації Чутівської ЦРЛ Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  створено консультаційний пункт. Психологом згідно графіка роботи (кожного другого та четвертого вівторка місяця) проводяться бесіди та надаються психологічні консультації вагітним жінкам. Дана робота дає можливість проводити скоординовані заходи по виявленню сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, взяттю їх під соціальний супровід та надання їм психосоціальних послуг в залежності від потреб.

У 2017 році проводилась робота з 18 вагітними жінками. Вагітним жінкам надаються послуги психологічного, інформаційного та соціально-педагогічного характеру (з питань позитивного налаштування на пологи, режиму вагітної, збалансованого харчування, профілактики шкідливих звичок, грудного вигодовування, профілактики абортів, післяпологової контрацепції, оформлення відповідних державних соціальних допомог, реєстрації дитини і т.д.).

Протягом  2017 року  випадків відмов від новонароджених дітей зафіксовано не було.

Працівниками Центру постійно розповсюджуються листівки, надані жіночою консультацією Чутівської ЦРЛ, з метою інформування жінок з високим соціальним ризиком про сучасні засоби контрацепції та методи планування вагітності, задля їх власного здоров’я та благополуччя у родинах.

В 2018 році робота Консультаційного пункту триватиме. Вже надано послуги трьом вагітним. Одна вагітна опинилася в складних життєвих обставинах та перебуває під соціальним супроводом спеціалістів Центру СССДМ з метою попередження соціального сирітства.