Про недопущення поширення захворюваності на новий коронавірус 2019-nCoV

Про недопущення поширення

захворюваності на новий

коронавірус 2019-nCoV

Сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Чутівської районної державної адміністрації             з метою посилення заходів щодо недопущення та поширення захворюваності на новий коронавірус 2019-nCoV  в Чутівському районі та Полтавській області у місцях скупчення людей (торгівельні ринки, супермаркети, вокзали, залізничні вокзали, кафе, ресторани, міський транспорт) рекомендує проводити профілактичну дезінфекцію.

Керівники установ, організацій та транспортних підприємств несуть персональну відповідальність за проведення профілактичної дезінфекції, яку проводять силами підпорядкованих ними працівників.

Перелік дезінфікуючих засобів, які можуть використовуватись для проведення дезінфекції приміщень та транспорту: Амісепт, Гуасепт, Акрилан-преміум клінік, Полідез. Поверхні можна дезінфікувати спиртовим антисептиком швидкої дії: Септофан квін, Еконор дез експрес. Крім того, необхідно зауважити, що можна використовувати інші дезінфікуючі препарати, в інструкції до виконання яких передбачено знезараження вірусних агентів. Використання деззасобів необхідно проводити згідно із вказаними в інструкції параметрами та Свідоцтва про державну реєстрацію деззасобу.

У торгових центрах, супермаркетах, вокзалах, автостанціях та інших місцях масового скупчення людей проводиться вологе прибирання всіх приміщень з використанням дезінфекційних засобів не менше 3-х разів за зміну з ретельним провітрюванням.

У транспортних засобах дезінфекційну обробку проводити після закінчення робочої зміни і висадки пасажирів,  а протягом дня проводити вологе прибирання транспортного засобу. Дезінфекції підлягають: підлога, двері, поруччя, сидіння, кабіна водія.

Дезінфекцію здійснюють протиранням або зрошенням (гідропульт або розпилювач рідини). Норми витрат робочого розчину на 1 м. кв. відображені в інструкціях до препаратів. Після закінчення дезінфекційної експозиції (витримки) транспортний засіб потрібно провітрити 15 хвилин та ретельно промити водою до зникнення запаху деззасобу. Персонал, який виконує роботи із застосуванням робочих розчинів деззасобів, має бути забезпечений індивідуальними засобами захисту – халат, косинка/шапочка, одноразові гумові рукавички, респіратор, взуття, що підлягає дезінфекції. Після проведення дезінфекції необхідно зняти гумові рукавички і обробити руки спиртовим антисептиком. Водіїв транспортних засобів та кондукторів необхідно забезпечити респіраторами та спиртовим антисептиком на зміну (до 12 годин).

Керівники автотранспортних підприємств своїм наказом повинні призначити відповідальних за проведення вологого прибирання приміщень та виконуючих дезінфекцію автотранспорту.

Завідувач сектору

з питань оборонної роботи,

цивільного захисту та взаємодії

з правоохоронними органами                                           О. Л. Незвієцький