Ювілей Таверівської школи

01 грудня 2017 року ювілейний шкільний дзвінок пролунав для учнів, учителів, випускників, гостей у Таверівській загальноосвітній школі І−ІІ ступенів. Саме 45 років тому свої двері радо відчинили нові приміщення сільської школи. Золотою симфонією для кожного з нас звучить мелодія шкільного дзвоника, як відгомін далекого дитинства, у яке неможливо повернутися. Славних 45! Це близько 50 000 уроків у цих стінах, 98 000 шкільних дзвінків. За 50 років зі школи випустили 506 учнів 9-их класів. Попри поважний вік, школа ще молода, повна сил. Вона красується на все село. Це священна домівка, а в ній – велика шкільна родина.

З нагоди такої визначної події до школи завітали мало не всі жителі села, багато гостей, випускників минулих років, вчителів, що натепер перебувають на заслуженому відпочинку,

А ось не менш хвилююча мить – до школи завітали уже зовсім дорослі, колишні першокласники, які у 1972 році вперше переступили поріг Таверівської школи і які були її першими учнями.

Традиційно, як на кожному святі – щирі привітання та подарунки від гостей. А гостей і подарунків цього дня було багато.

Голова райдержадміністрації Сергій Апряткін та голова районної ради Володимир Филенко привітали присутніх з цим святом та зауважили, що історію кожної країни творять її люди, історію школи творять педагогічні та технічні колективи, батьківські громади та звісно її діти. Також голова РДА Сергій Апряткін з великим задоволенням вручив учням та педагогічному колективу подарунковий сертифікат на придбання ноутбука для школи.

З вітальним словом також звернулися начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Дейнека та директор освітнього закладу Ольга Шинкаренко, яка вже тривалий час керує педагогічним колективом. У вітальному слові вона наголосила: «Наша школа виховує учнів, піклується про них, веде по життю. Весь педагогічний колектив із гордістю сьогодні святкує ювілейну дату, радіє за успішних своїх вихованців».  Вона висловила велику подяку всім вчителям і працівникам шкільного закладу, ветеранам педагогічної справи, батькам, партнерам та меценатам школи.

У далеких семидесятих роках будівництво даної школи відбулося завдяки зусиллям небайдужих таверівських трударів, які заклали фундамент майбутнього навчального закладу. На будівництві школи працювали всі: і будівельники, і батьки, і вчителі, й учні, аби сільські діти якомога швидше сіли за парти в нових і безпечних приміщеннях.

У різні роки заклад очолювали досвідчені та відповідальні педагоги. Із 2015 року й донині директором школи є Ольга Володимирівна Шинкаренко. Школа може пишатися випускниками, які повернулися в її ж лоно вже дорослими і продовжили справу своїх наставників.

Приміщенню школи вже 45 років. Це – поважний вік для навчального закладу. За ці роки є що згадати, над чим задуматися, та, найголовніше, є чим і ким пишатися, адже сьогодні випускники школи добрими справами прославляють школу й село на теренах країни й зарубіжжя у різних сферах суспільства, на різних посадах, професіях, при різних званнях.

До цієї знаменної дати навчальний заклад ішов довгою дорогою наполегливої праці багатьох поколінь досвідчених, творчих, талановитих учителів. Це був нелегкий шлях утвердження своїх принципів, пошуків, звершень, зростання та примноження здобутків. Школа відома своїми випускниками, власною історією та традиціями.

Головним здобутком закладу є колектив. Це справжня команда однодумців. Вони продовжують та примножують славні традиції поважного за віком закладу.

Школа – це не лише стіни, а, насамперед, дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги й ті, хто щодня переступає поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, й ті, кого вже немає сьогодні, але вони завжди живуть у пам’яті учнів та колег, і вчителі-пенсіонери, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їхні щирі слова подяки.
Зі стін школи вийшли сотні талановитих випускників. Вони стали добрими, духовно багатими людьми, які понесли у світ посіяні тут в їхні душі зерна любові до всього рідного. А ми щодня радіємо новим перемогам та маємо багато задумів щодо розвитку та процвітання нашої Alma-mater.

Для присутніх колектив школи підготував святкову програму. Ведучі повідали гостям про історію розвитку навчального закладу. Старші учні співали ліричні пісні про шкільне життя, навчання, суворих, але люблячих педагогів… А найменші школярі радували присутніх зворушливими танцями. Глядачі нагородили юних артистів бурхливими оплесками за талановиті виступи. Після урочистої частини свята гості мали нагоду прогулятися коридорами святково прикрашеного навчального закладу.