Засідання Комісії

11 січня 2018 року в районній державній адміністрації відбулося засідання робочих  груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення в районі реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати під головуванням виконувача обов’язків голови Чутівської районної державної адміністрації Сітайла Р.А.

На даному засіданні було обговорено про необхідність інформування населення про оплату праці, а саме про рівень мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік», не лише через консультування відповідними державними органами а й через засоби масової інформації. Також, представник від Чутівської районної філії Полтавського обласного центру зайнятості Клименко В. І., звернула увагу, що у районі необхідно провести консультування по єдиному соціальному внеску для роботодавців  для заохочення останніх офіційно оформляти своїх працівників та створювати нові робочі місця, оскільки при створенні нових робочих місць роботодавці мають змогу отримати компенсацію від держави.

Аналізуючи стан легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення виконувач обов’язків голови районної державної  адміністрації Руслан Сітайло відзначив: «У нинішніх умовах проблемною залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів з недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни-суб’єкти підприємницької діяльності у ході виплати заробітної плати повинні дотримуватися вимог чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати».

За результатами засідання прийнято ряд рішень з питань проведення обстежень та виїзд робочої групи у місця торгівлі та на підприємства, що знаходяться на території району з метою перевірки на предмет легалізації заробітної плати, а також рішення щодо продовження інформаційно-роз’яснювальної роботи.