Підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету району 2017 рік

Версія для друкуВерсія для друку

«Про підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету району  2017 рік».

 

 

 Основою економічної діяльності району є агропромислова галузь.

      Озимі культури урожаю 2018 року посіяні на площі 4,8 тис. га.

      За 2017 рік сільгосптоваровиробниками залучено 17,8 млн. грн кредитних коштів, куплено сільгосптехніки та обладнання на 49 млн. грн.

      На впровадження найбільш важливих інвестиційних проектів залучено власних коштів близько 236 млн. грн.

      За оренду земельних часток (паїв) виплачено 104,4 млн. грн, або 9,1 % від вартості орендованих земель.

      Валове виробництво молока склало 36317 ц, яєць 1195 тис. шт.

          Основною проблемою залишається зменшення поголів”я ВРХ та відсутністю свиней у сільгосппідприємствах з юридичним статусом. Одним із виходів на даний час, є державна дотація  галузі тваринництва та підтримка місцевих бюджетів через розроблення відповідних програм та залучення інвестицій. Протягом року проводилася робота по залученню інвестицій для  будівництва в районі тваринницьких комплексів, дана робота буде продовжена і в 2018 році.

    Обсяг реалізованої промислової продукції за 11  місяців 2017 року  склав  185 млн.грн., що становить 92 відсотки в порівнянні до відповідного періоду   минулого року. Промисловість району повністю харчова – виробництво хліба і хлібобулочних продуктів та молочних.

       Обсяг капітальних інвестицій за  9 місяців 2017 року склав 91,6 млн.грн. Цей показник з кожним роком зростає, в основному за рахунок придбання підприємствами сільськогосподарської техніки.

       Житлове будівництво склало 719 кв.м, що становить 66,3 % в порівнянні до  відповідного періоду минулого року.

 Чутівський район активно приймає участь у реалізації  Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» із залучення міжнародних коштів, реалізація проекту продовжується також у 2018 році. ГО «Чутівська організація «Здоров”я громади» реалізовує проект «Інноваційні енергоефективні заходи в амбулаторії смт. Чутове. Капітальний ремонт системи гарячого водопостачання з установленням сонячного колектора і насосів системи опалення». Всі будівельні роботи закінчені. Вартість проекту становила 248958 грн.

        Згідно Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки, на даний час, по району виконані та проплачені з місцевого бюджету, дорожні роботи на загальну  суму 3182,4 тис.грн.   Найбільше профінансовано дорожніх робіт по Гряківській сільській раді – 678,4 тис.грн.,  Вільницькій – 773 тис.грн., Вільхуватській – 438 тис.грн.,  Чутівській селищній раді – 399 тис.грн.

          У 2017 році виконані роботи по проведенню освітлення населених пунктів  на  загальну суму -  3 658,6 тис.грн. З них, найбільше освоєно коштів по Черняківській сільській раді – 700 тис.грн., Василівській – 333,8 тис.грн, Новокочубеївській – 302,7 тис.грн.. Чутівській селищній раді – 403 тис.грн., Скороходівській ОТГ – 426,4 тис.грн.

        Згідно «Програми відшкодування частини кредитів отриманих населенням на впровадження  енергоефективних та  енергозберігаючих заходів» у 2017 році,  було відшкодовано  населенню по теплових кредитах 77,6 тис. грн., що на 30 % більше ніж у 2016 році. 

Станом  на 1 січня 2018 року на обліку в районному центі зайнятості перебувало 620 осіб незайнятих трудовою діяльністю, що  на  26,5 %  більше, ніж  рік тому.

Чутівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості в звітному періоді видано одноразову допомогу для започаткування власної справи 1 особі.

На громадські та тимчасові роботи направлено 280 осіб, що менше проти  2016 року на 44,6 %.

За 2017 рік направлено на професійне навчання 158 осіб, що білше на 0,8 % ніж у  2016 році.

Забезпеченість власними коштами для виплати пенсій в районі  склала 14,9 %.

У результаті виконання державних соціальних гарантій  середній розмір трудової пенсії по Чутівському району з початку 2017 року зріс  на 9,5%  і станом на 01.01.2018 року досяг 1763,36 грн.

В цілому видатки на пенсійні виплати порівняно з  2016 роком зросли на 30,5 млн. грн., або на 13,4% та  досягли  258,2 млн. грн.

При Чутівській райдержадміністрації працює Центр надання адміністративних послуг.

Через ЦНАП, розпорядженням голови райдержадміністрації  від 25 травня 2017 року №150 передбачено надання  54 адміністративних послуг.

         За  2017 рік надано 7311 послуг, кількість надання послуг з кожним роком значно зростає.

         З серпня 2017 року отримано доступ до Державного земельного кадастру що дає змогу видавати витяги, в день звернення особи, за даною адміністративною послугою. Станом на 01.12.2017 року видано 298 витягів.

        У галузі соціального захисту населення робота управління соціального захисту населення спрямована на підвищення добробуту населення, розв’язання найгостріших проблем – належної і своєчасної оплати праці, надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми та соціальний захист найбільш вразливих верств населення.

        Управлінням  соціального захисту населення вживаються всебічні заходи щодо недопущення виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та дотримання законодавства про працю.

         Щодекадно спеціалістами управління проводиться моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Згідно статистичних даних станом на 01 січня 2018 року заборгованість по району відсутня.

          Середньомісячна заробітна плата по  району за ІІІ квартал 2017 року  становить 4 967 грн., що складає 73,8 % до середнього рівня заробітної плати по області ( 6731 грн.) та на 46,2 % більше ніж за відповідний період 2016 року. Даний показник в 1,6 рази перевищує рівень встановленої мінімальної заробітної плати (3200 грн.) та  в 2,9 рази -  встановлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( 1684 грн.).

            Проблеми легалізації заробітної плати, на сьогодні, залишаються актуальними. Питаннями виведення з тіні робочої сили займається районна робоча група з координації роботи щодо легалізації заробітної плати та зайнятості населення. В 2017   році  проведено 12 засідань робочої групи. Також вказаною групою в звітному періоді здійснено 5 виїздів. За результатами проведених засідань та обстежень було легалізовано в добровільному порядку 28 робочих місць.          

          Проведено 7 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та  інших соціальних виплат, на яких заслухано звіти  приватних підприємців, які є боржниками зі сплати єдиного соціального внеску.

           Грошову допомогу  сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з  інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасову державну допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме та допомогу на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу  управлінням  соціального захисту населення  в звітному періоді  призначено і виплачено 1 701 сім’ї на суму  34 553,6 тис. грн.

         Дієвим механізмом соціального захисту громадян в умовах підвищення цін і тарифів є субсидії. Станом на 01 січня  2018 року 6107 сімей району отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Організаціям-надавачам послуг за   2017 рік нараховані  кошти в сумі 63 876,6 тис. грн. 

            Згідно Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги в районі проживають та отримують пільги  на оплату житлово-комунальних послуг та інші, передбачені чинним законодавством, пільги  7087  осіб.               

          На виконання державних програм по забезпеченню соціального захисту населення   на  отримання різних  видів  пільг  з початку 2017  року  нараховано   4259,0 тис. грн. та  виплачено в сумі  4058,1  тис грн., в тому числі   заборгованість за 2016 рік в сумі 426,2 тис. грн.

           Одним з найважливіших напрямків у роботі районних органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування є соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. На підтримку учасників АТО спрямовуються кошти державного, обласного та місцевих бюджетів.

           Станом на 01 січня 2018 року спеціалістами  управління соціального захисту населення  до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право  на  пільги,  внесено  дані  на   205   учасників   бойових дій   та   на   9  інвалідів  війни, з  числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет та  територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції.

          На черзі для забезпечення  санаторно – курортним лікуванням в поточному році перебувало 22 особи вказаної категорії, 10 – пройшли санаторно –курортне оздоровлення,  1 учасник АТО пройшов психологічну реабілітацію.

           В управлінні  соціального захисту населення станом на  01  січня 2018 року перебуває на обліку 174 осіб, які перемістилися з району проведення антитерористичної операції та тимчасово окупованої території України, дані про яких внесені до Єдиної  інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

          38 сім’ям призначено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

         З метою проведення енергозберігаючих заходів у відділенні денного перебування Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування, в якому отримують соціальні та оздоровчі послуги 630 громадян похилого віку та інвалідів, за сприяння депутата Полтавської обласної ради Рябокінь М.А. залучена субвенція з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  в сумі 870 тис. грн. та реалізовано два проекти: «Капітальний ремонт будівлі відділення денного перебування Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з виконання енергозберігаючих заходів  по заміні вікон і дверей на металопластикові по вул. Полтавський шлях, 23, смт. Чутове, Полтавської області» на суму 320 тис. грн.  та «Капітальний ремонт даху відділення денного перебування Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по вул. Полтавський шлях, 23, смт. Чутове, Полтавської області» на суму 550 тис. грн.

          Одним із пріоритетних завдань розвитку освіти району у  2017 році було створення умов для повного охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою. Вдалося 100% охопити дітей старшого дошкільного віку різними формами дошкільної освіти.

         В районі функціонує 13 дошкільних навчальних закладів загального розвитку, які розраховані на 641 місце, в них виховується і навчається 665 дітей ( по місту-315, по селу-350).

            Відсоток охоплення дітей від 3-х до 6-ти років становить по району 82. Черга на влаштування дітей у дошкільні навчальні заклади району відсутня.

      Наприкінці  2017 року відкрито у дошкільному навчальному закладі  « Веселка» додаткову групу для навчання учнів 1 класу.

 На початку  2017-2018 навчального року за відсутності контингентів учнів рішенням  шістнадцятої сесії   Чутівської районної ради сьомого скликання від 18 липня 2017 року було ліквідовано філію « Червонянська ЗОШ І ступеня» опорного закладу « Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів», а рішенням  сімнадцятої сесії Чутівської районної ради сьомого скликання від 14 вересня  2017 року ліквідовано Флорівську ЗОШ і ступеня, що дозволило оптимізувати мережу навчальних закладів та скоротити видатки на утримання  навчальних закладів району.

У 2017/2018 навчальному році в районi  функцiонує 12 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчаються 1689 учнів: по місту – 665 учнів, по селу – 1024 учнів. У 2 позашкільних навчальних закладах  виховуються  492 дитини.

Серйозною проблемою залишається наповнюваність класів, особливо у сiльськiй мiсцевостi. Загальне зменшення кількості дітей вплинуло на збільшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів з малою чисельністю учнів, що призвело до збільшення кількості дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання.

        В поточному році, кількість дітей, охоплених відпочинком в 14 пришкільних таборах району склала 726 чол.

          За рахунок державного бюджету в дитячих таборах «Молода гвардія» та «Артек» було безкоштовно оздоровлено 6 дітей, позбавлених батьківського піклування.

           За рахунок обласного бюджету безкоштовні путівки в позаміські табори отримали 6 дітей пільгових категорій із малозабезпечених та багатодітних сімей та батьки  яких є учасниками бойових дій в зоні проведення АТО. З частковою батьківською доплатою скористались путівками 16 дітей.

            На закупівлю 6 путівок в табір «Прибрежний» с.Лазурне Скадовського району Херсонської області для дітей пільгових категорій з районного бюджету виділено 40,0 тис.грн.

           За рахунок співфінансування з обласного та районного бюджету було виділено 140,0 тис.грн. на закупівлю 40 путівок, які на даний момент повністю реалізовані, що в втричі більше порівняно з минулим роком.  Крім того, з селищного та сільських бюджетів району на оздоровлення дітей виділено176,9 тис.грн. 

Здійснено капітальний ремонт ганку Новокочубеївської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 58133 грн., капітальний ремонт  по заміні вікон на металопластикові у Петрівській ЗОШ І-ІІ ступенів на суму 86468 гривень; придбано майданчик  для Кочубеївської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 66550 грн.

Здійснено капітальний ремонт автобуса на суму 40207 грн.

За підтримки народних депутатів України А.Реки та С.Капліна проведено реконструкцію систем опалення опорного закладу «Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів», а також капітальний ремонт вхідної групи основного входу, роздягальні і частини коридору І поверху приміщення та І поверху навчального приміщення.

          Проведений капітальний ремонт по заміні вікон на    металопластикові в Вільхуватській ЗОШ І-ІІ ступенів.

У районі збережено мережу позашкільних навчальних закладів як важливої складової структури освіти, що сприяє розвитку здібностей, творчій самореалізації дітей та підлітків, задоволенню їх потреб. Власне позашкільною освітою охоплено 754 дитини:  262  у ДЮСШ ім.. Ропавки та 492– вихованці БДЮТ.

 У всіх загальноосвітніх навчальних закладах  району,  охоплені гарячим харчуванням 1056 дітей, з яких 476 дитини пільгової категорії харчується безкоштовно.

В районі розвивається мережа сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 01.11.2017 року  створено та функціонує  6 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховуються відповідно 9 і 6  дітей; проживають 16 сімей опікунів/піклувальників, у яких виховується 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Медична допомога мешканцям району надається двома лікувально-профілактичними закладами: Чутівською центральною районною лікарнею на 80 ліжок та районним центром первинної медико-санітарної допомоги, до структури якого входять 8 амбулаторій загальної практики сімейної медицини (Чутівська, Скороходівська, Войнівська, Н.Кочубеївська, Петрівська, Филенківська, Василівська, Гряківська) та 20 фельдшерських пунктів.

За кошти місцевих бюджетів проведено капітальний ремонт приміщень кабінетів хірурга та травматолога – 155 000 грн.,  придбано діагностичний автоматизований комплекс «Кардіо+» - 111760 грн., комп’ютерної техніки – 52800 грн. Витрачено на пільгові медикаменти – 98200 грн.

В ході реалізації субпроекту Світового Банку з надання медичної допомоги хворим Чутівської ЦРЛ було надано: систему холтерівського моніторування- 91451 грн.; добовий монітор артеріального тиску з програмним забезпеченням – 62692 грн.; апаратуру для штучного дихання та реанімації – 155680,98 грн.; дефібрилятор-монітор – 80667 грн.; систему ультразвукову діагностичну медичну – 359827 грн.

У кінці грудня 2017 року, завдяки спільним зусиллям керівництва області, обласних депутатів, керівництва району, сільських рад, Чутівської селищної ради та Скороходівської ОТГ,  спонсорської  допомоги місцевих сільсько господарських виробників було придбано цифровий  рентген апарат на загальну суму  4,0 млн.грн.

Бібліотечна мережа централізованої бібліотечної системи району охоплює  15 бібліотек: центральну районну бібліотеку, районну бібліотеку для дітей, 13 сільських бібліотек – філіалів.

Книжковий фонд  налічує 136546 екземплярів.

Районний краєзнавчий музей робить значний внесок у збереження історичних та культурних цінностей району. Нині тут налічується 3,2 тис. музейних предметів, із них 2270 експонатів основного фонду. У 2017 році до музею залучено близько 50 експонатів. В закладі проводяться заходи з національно-патріотичного виховання, екскурсії. У 2017 році в музеї прийнято 132 групи, понад 1,3 тис. відвідувачів.

Районний Будинок культури свою роботу спрямовує на забезпечення культурно-масового обслуговування населення, задоволення його естетичних потреб, організацію та проведення календарних та державних свят. У 2017 році в закладі проведено 48 культурно-мистецьких заходів, якими охоплено 3500 чоловік.

Розглянувши підсумки виконання бюджету району за 2017 рік,  відзначимо наступне.

Доходна частина зведеного бюджету району по власних надходженнях загального фонду  виконана на 111,8 %.

               За відповідний період надійшло доходів без урахування офіційних трансфертів до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів Чутівського району в сумі 80 558,7 тис. грн., що більше від минулорічного показника  на 15 560,3 тис. грн. або 23,9%. 

За 2017 рік до загального фонду бюджету району надійшло власних доходів 71 972, тис. грн., що більше на 17 757,6 тис. грн.(32,9%) від минулорічного показника.

 

Районний бюджет виконаний на 102,9 відсотка. Сільські та селищні бюджети виконані відповідно на 112,7% та 135,3%.

               Основну питому вагу у надходженнях загального фонду складає податок з доходів фізичних осіб 50 % або 35 910,9 тис. грн., до минулорічного показника надходження збільшились на 11 324,4 тис. грн. (46,1%), податок на майно в частині (плата за землю) 22,8% або 16 401,9 тис. грн., до минулого року надходження збільшились на 2 996,8 тис. грн. (22,4%) та єдиний податок 17,2% або 12 323,6 тис. грн., до минулорічного показника надходження збільшились на 2 067,3 тис. грн. (20,2%).

Найбільші платники податку з доходів фізичних осіб є: Відділ освіти Чутівської РДА - 6 164,4 тис. грн., СТОВ «Ніка» - 5 433,3 тис. грн., ПСП «Обрій» – 5 385,8 тис. грн., ФОП Филенко В.І. – 4 188,6 тис. грн. (надходження відображено 100 відсотково).

          Бюджет району за показниками спеціального фонду виконано в сумі 8 766,1 тис. грн., або на 250,2 % до річного плану. Власні надходження бюджетних установ становлять 7 734,1 тис. грн. або 88,2% від загального обсягу спеціального фонду. До цільових фондів, утвореними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на соціально-економічний розвиток  надійшло 649 998,0 тис. грн.

               Пільги, на території Чутівського району органами місцевого самоврядування в 2017 році не надавалися.

           Податковий борг станом на 01.01.2018 року складає 540,1 тис. грн. (ПДФО – 138,1 тис. грн., земля – 366,5 тис. грн., єдиний – 21,7 тис. грн., інші – 13,8 тис. грн.) і в порівнянні з  кінцем 2016 року збільшився на 208,7 тис. грн.

         За 2017 рік з державного бюджету отримано дотації 11 126,5 тис. грн. (стабілізаційної – 1 506 тис. грн., додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я – 9 620,5 тис. грн.), що становить 100 % до затверджених показників на звітний період.

          Для виплати заробітної плати педагогічним працівникам з державного бюджету отримано освітньої субвенцій на загальну суму 24 916,5 тис. грн., для утримання закладів охорони здоров’я до бюджету надійшло  медичної субвенції в сумі 19 132,7 тис. грн., що становить 100% до планових призначень.

          Субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій надійшла в сумі 2 600,0 тис. грн. За рахунок даних коштів заплановано провести капітальний ремонту установ закладів освіти – 1600 тис. грн. та проведення капітального  ремонту  систем вуличного освітлення  із заміною  освітлювальних  елементів (приладів) на світлодіодні на території ряду сільських рад на суму 1000,0 тис. грн.

          Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, в сумі 397,0 тис. грн.

          Також до бюджету району отримано субвенцію з державного бюджету на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань в сумі 583,0 тис. грн. (100%)., субвенцію на виплату допомоги сім’ям з дітьми, одиноким матерям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам -  34 553,6 тис. грн., субвенцію на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в дитячих будинках сімейного типу та в прийомних сім’ях  862,2 тис. грн., для фінансування пільг та субсидій населенню за спожиті енергоносії в сумі 54 780,6 тис. грн., або 99,71% до плану.  Субвенція на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу кошти надійшли в сумі 1 557,9 тис. грн., або 100% до плану на вказаний період.

        Видатки  бюджету району  (з урахуванням субвенції з державного бюджету) за 2017 рік  профінансовано на загальну суму 254159,0 тис.грн., в тому числі по загальному фонду – 214601,1 тис. грн., по спеціальному фонду – 39557,9 тис. грн.

    На утримання соціально – культурної сфери за вказаний період спрямовано 184051,7 тис. грн. або 85,8 відсотків від загального обсягу проведеного фінансування, в тому числі на утримання  закладів освіти направлено 55299,0 тис. грн., охорони здоров’я – 25055,7 тис. грн., соціальний захист та соціальне забезпечення – 96716,7 тис. грн.,  культури –  6302,2  тис. грн., фізичної культури – 678,1  тис. грн.

         Для покращення надання  послуг установами соціальної сфери   районному  бюджету перераховано  субвенції  в загальній сумі  6019,5 тис. грн., які надходять за рахунок коштів селищного, сільського бюджетів та бюджету Скороходівської ОТГ.   

          Для утримання доріг в належному стані, а саме,  проведення поточного та капітального ремонту,  направлено кошти місцевих рад та субвенцію з обласного бюджету  на загальну суму 6007,7 тис. грн.

     На проведення робіт та заходів по благоустрою населених пунктів направлено  кошти в загальній сумі 7271,6 тис. грн.

         В 2017 році за рахунок коштів  місцевих рад проведено роботи по реконструкції та будівництву мереж вуличного освітлення населених пунктів, будівництву експлуатаційної артезіанської свердловини,  дитячого майданчику. Всього на 6538,2 тис. грн.

 

Завідувач сектору економічного розвитку і торгівлі

районної державної адміністрації                                              Л.Лоєнко 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑