Щодо роботи громадської приймальні із надання безоплатної правової допомоги

Версія для друкуВерсія для друку

    

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЧУТІВСЬКОГО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

за період з 01.01.2017-18.12.2017 рр.

 

Кількість нових клієнтів, які звернулися до бюро – 476 осіб.

 

Кількість зареєстрованих звернень клієнтів - 826, у тому числі:

-       отримання консультації, роз’яснення, включаючи складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру) – 654;

-       складення процесуальних документів – 3;

-       здійснення представництва інтересів особи в суді – 169.

 

За категоріями питань:

- соціальне забезпечення – 86;

- спадкове – 92;

- сімейне – 195;

- медичне – 1;

- трудове – 36;

- адміністративне – 18;

- земельне – 60;

- договірне – 1;

- житлове – 30;

- інше цивільне – 207;

- виконання судових рішень – 14;

- . неправове питання – 1;

- інше – 85.

 

За результатами звернення:

- надано роз’яснення, консультацію працівником центру, включаючи складення заяв, скарг та інших документів правового характеру, а також процесуальних документів, складання яких не потребувало залучення адвоката – 654;

- спрямовано до установи, організації (установ, організацій), з якою центром організовано співпрацю для надання правової допомоги по суті порушеного питання – 0;

- прийнято ПИСЬМОВЕ звернення про надання БВПД – 172.

 

Видано:

- доручень про призначення адвоката – 142;

- наказів працівникам відділу представництва/бюро – 31.

 

Публікації у засобах масової інформації у 2017 році – 26, з них:

-       друковані ЗМІ – 20;

-       інтернет-видання – 6.

 

Проведено правопросвітницьки заходів – 163, з них:

-       проведені семінари- 143;

-       лекції – 5;

-       інші правопросвітницькі заходи – 15.

 

 

 

Результати діяльності роботи відділу

«Чутівське бюро правової допомоги»

за 9 місяців».

З 5 січня 2017 року набрав чинності Закон України „Про Вищу раду правосуддя”, яким внесено зміни до Закону України „Про безоплатну правову допомогу” в частині суттєвого розширення кола осіб, які мають право на безоплатну  вторинну правову допомогу. Насамперед це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, надаватиметься з будь-яких питань. Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. (додаток 1)

На виконання «Програми правової освіти Полтавської області на 2016-2020 рр.», затвердженої рішенням сьомої сесії сьомого скликання Полтавської обласної  ради від 29.04.2016 р.,  у зв’язку з ліквідацією Чутівського районного управління юстиції  як юридичної особи публічного права та з початком роботи відділу «Чутівське бюро правової допомоги» Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 20 вересня 2016 року було прийнято «Програму правової освіти населення Чутівського району на 2016-2020 роки» в новій редакції.

На виконання постанови Кабінет Міністрів України від 11.02.2016 № 99 „Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги” в районі з 1 вересня 2016 року розпочало роботу з громадянами бюро правової допомоги, зусилля якого були направлені на реалізації таких напрямів роботи:

надання юридичних консультацій (первинної правової допомоги);

прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги;

точка доступу до електронних сервісів Мінюсту;

правопросвітництво на рівні територіальної громади.

         

За 9 місяців роботи бюро (з 01.09.2016 по 27.06.2017 рр.) зареєстровано 699 звернень, з них  358 - нові клієнти, які звернулися з метою отримання безоплатної правової допомоги. Прийнято 115 письмових звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги та забезпечено надання безоплатної вторинної правової допомоги(представництво у суді) 29 клієнтам, по 6 справам на даний час судом прийнято позитивні рішення.

        Так, згідно досліджень, найбільш поширеними питаннями, з якими звертаються громадяни є: інші цивільні, сімейні, інші, спадкові, земельні, трудові.

 

Введено в практику такі форми роботи бюро правової допомоги, як надання індивідуальних консультацій громадянам, проведення виїзних та дистанційних консультпунктів, засідань „круглого столу”, семінарів, лекцій, вуличного інформування громадян, адресна допомога тощо. Так, крім звичайних правопросвітницьких семінарів для громадян Чутівського району, велика увага приділяється правовому вихованню неповнолітніх  - було проведено лекції, семінари, дискусії дітям дитячих садків, шкіл та училища району.  Дітям на прикладах було роз’яснено основні права та обов’язки, надано коротку характеристику правопорушень та відповідальності неповнолітніх, приділено увагу сутності та значенню норм права в доступній для кожного віку формі.

 

Крім того, в межах спільної програми Чутівського районного суду та Чутівського бюро правової  допомоги «Відкритий суд» для учнів Кочубеївської, Чутівської ЗОШ в залі судового засідання було проведено ряд заходів:

- квест судового розгляду  по справі розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину. Діти Кочубеївської школи стали очевидцями судового розгляду, а діти Чутівської ЗОШ - для більш точного розуміння застосування норм права на практиці,  були безпосередньо Позивачем і Відповідачем по справі, їх представниками – юристи. Для дітей було  відтворено процес судового засідання в усіх його складових.

запрошено учнів 9-10 класів Чутівської ЗОШ - переможці та учасники шкільних та районних олімпіад з основ правознавства - на судове засідання по цивільній справі надання додаткового строку для прийняття спадщини в режимі відеоконференції із засудженим (відбуває покарання в місцях позбавлення волі). В ході засідання діти мали змоги на власні очі побачити реальний відкритий процес судового засідання в усіх його складових частинах.

Після судового засідання з дітьми було обговорено застосування норм права на практиці  та розібрано на прикладі справ правами та обов’язками  громадян, що виникають в повсякденному житті.

Хотілося б відмітити, що вказані заходи запроваджено саме нашим районом вперше в Україні. Даний факт було відмічено на нараді міністерства юстиції в Координаційному центрі в м. Києві. Зараз досвід Чутівського району переняли інші райони і подібні квести вже почали проводити в інших місцях.

 

Вся ця робота проводиться спільно з органами влади та громадськими інституціями. Результатами плідної співпраці між фахівцями Чутівського бюро правової допомоги і органами влади, установами району стало підписання меморандумів про співпрацю (основні напрямки взаємодії та організації спільних заходів, проектів, програм, круглих столів тощо, спрямованих на підвищення рiвня правосвідомості громадян щодо захисту своїх прав, зокрема права на безоплатну правову допомогу). Так 02 грудня 2016 р. відповідні меморандуми були підписані між директором Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ігорем Рибасом та головою Чутівської РДА Сергієм Апряткіним, головою Чутівської районної ради Володимиром Филенком, головою Чутівської селищної ради Миколою Корольовим та головою комісії з припинення юридичної особи Чутівського районного центру зайнятості Наталією Шапталою. основні напрямки взаємодії та організації спільних заходів, проектів, програм, круглих столів тощо, спрямованих на підвищення рiвня правосвідомості громадян щодо захисту своїх прав, зокрема права на безоплатну правову допомогу.

В 2016 році представниками бюро було запроваджено практику висвітлення в районій газеті тематичних рубрик із питання забезпечення прав громадян та розвитку правової спроможності територіальних громад. Періодично в ЗМІ висвітлюються найбільш актуальні питання, що виникають у мешканців громади.

У 2017 році передбачені наступні напрямки роботи бюро: надання правової допомоги окремим фізичним особам на посилення правової спроможності територіальних громад, проведення правопросвітницьких заходів, розширення доступу територіальних громад до БПД (параюристи, дистанційні пункти, виїзні прийоми, скайп-допомога тощо), розширення точок доступу до правової допомоги (сільради, бібліотеки, школи, лікарні, ГО тощо), надання методичної допомоги  з питань захисту прав громадян юристів органів влади, громадських інституцій, параюристів (проведення засідань „круглого столу”, семінарів для юрисконсультів органів влади та юристів громадських організацій), продовження започаткованого висвітлення через ЗМІ актуальних для громади тематичних рубрик із різних питань тощо.

 

 

 

 

 

Тепер у Чутівському районі

можна отримати

безоплатну правову допомогу

 

Чутівське бюро правової допомоги надає усі види безоплатної правової допомоги тим, хто має на неї право за законом:

 

Безоплатна первинна правова допомога:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

 

 

Безоплатна вторинна правова допомога :

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру.

Обладнання декількома комп’ютерами, під’єднаними до мережі Інтернет, з відповідним програмним забезпеченням, що надасть можливість доступу будь-якій людині до електронних сервісів Міністерства юстиції 

 

Хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу?

 

1) малозабезпечені, середньомісячний сукупний дохід сім’ї,  яких нижчий суми прожиткового мінімуму, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії;

 

2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї;

 

3) особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;

 

4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нациських переслідувань;

 

5) особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

 

6) особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;

 

7) особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

 

Адреса: смт. Чутове, вул. Набережна, буд. 15

(приміщення суду, 2 поверх)

тел.(05345)9-10-23

Пн - Пт  -   0900-1800,   Сб Нд -  вихідний

0 800 213 103, legalaid.gov.ua

 

 

 

     У  громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги, що діє в Чутівській райдержадміністрації, протягом 2016 року на прийомі побувало 25 громадян. Найбільше звернень надійшло по земельних питаннях, з питань дотримання трудового законодавства. Прийом громадян здійснювався посадовими особами райдержадміністрації щосереди у відповідності з графіком чергування у громадській приймальні. Під час прийому громадян використовується комп’ютерна техніка та доступ до мережі «Інтернет», відповідна юридична література.

   Розпорядженням голови райдержадміністрації від 31.01.2012  №43 створено громадську приймальню з надання безоплатної первинної правової допомоги. Завідувачем громадської приймальні призначено завідувача юридичного сектору апарату райдержадміністрації  Боровик Л.О.

    З 01.09.2016 року  відкрилося  відділ «Чутівське бюро правової допомоги». На посаду заступника начальна відділу «Чутівське бюро правової допомоги» призначено Гнатенко  Вікторію Володимирівну.

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник апарату райдержадміністрації

Л.В.Мартиненко

01.11.2015

 

Графік

Чергування у громадській приймальні (кабінеті) з надання

безоплатної первинної правової допомоги при Чутівській

райдержадміністрації

 

 

Боровик Л.О. – завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації,

                         перша середа місяця

 

Микитюк Н.О. – головний спеціаліст юридичного сектору апарату

                            райдержадміністрації,

                            друга середа місяця

 

Білоконь Л.Г. – начальник відділу ведення Державного реєстру виборців

                           апарату райдержадміністрації,

                           третя середа місяця

 

Антонова  Л.Г. –керівник Центру надання адміністративних послуг,

                          четверта середа місяця

 

Штепка Т.І. – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації,

                           п’ята середа місяця

 

 

 

ДолученняРозмір
Консультації Міністра юстиції України.rar1.34 MБ
Наверх ↑