„Цінувати хліб та людське життя”

Версія для друкуВерсія для друку

„Цінувати хліб та людське життя”

 

  Проводячи аналіз виробничого травматизму за минулі роки, працівники Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області прийшли до висновку, що однією з найбільш „травмонебезпечних” галузей, за останні 7 років була і залишашається сільськогосподарська.

      За 1 квартал поточного року дещо знизився травматизм на  сільськогосподарських підприємствах в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Необхідно пам’ятати, що в минулому році найбільше травм траплялося під час  проведення робіт по  посіву зернових, а також збиранню кормових  культур.

    Тому хочемо нагадати, що дрібниць і недоробок у забезпеченні відповідних умов праці під час проведення весняно – посівних робіт, бути не може. Безпека праці має стати головним пріоритетом, як для керівного складу, так і для рядових працівників.

    Серед працівників, які працюють трактористами, найчастіше трапляться виробничі травми. Це стосується в рівній мірі і великих сільськогосподарських підприємств, хоча такі мають можливість залучати нову зарубіжну техніку. В більшості орендних чи фермерських господарств, де продовжують використовувати застарілі машини, технічний ресурс яких вичерпаний.

     До того ж польові  механізовані виробничі процеси із застосуванням сільськогосподарської техніки потрібно розглядати, як роботи з підвищеною небезпекою, адже часто механізатор залишається один на один з агрегатом , який може у будь-який момент потребувати ремонту. А це в свою чергу, може спровокувати працівника до виконання дій, що не відповідають вимогам безпеки. Крім того трактористові доводиться працювати понад нормований час, у темний час доби, на віддалених полях, схилах, за не сприятливих погодних умов, постійно зазнаючи негативного впливу високих рівнів вібрації, шуму, температурних перепадів та інших чинників, що приводять до стомлення.

    Враховуючи вищевикладене керівники господарств, фермери повинні  подбати про знешкодження виробничих ризиків, які можуть виникнути в період весняно – польових робіт. Під час проведення робіт керівниками господарств, фермерами повинні бути проведені такі організаційні заходи:

  • машини, які використовуються повинні бути технічно справні;

  • техніка закріплюється за працівниками, що мають відповідну кваліфікацію;

  • організовані ланки технічного обслуговування машин;

  • на відведених ділянках обладнані польові стани і місця для відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки і паливно-мастильних матеріалів;

  • підготовлені поля і перевірено провисання проводів ліній електропередач;

  • проведено навчання та інструктажі з питань охорони праці та пожежної безпеки. При організації проведення інструктажу з охорони праці на робочому місці повинні враховуватися стан поля, де проводяться роботи, погодні умови, стан техніки і транспортних засобів, а також інформація про виробничі небезпеки та випадки травмування під час проведення робіт.

    При виборі способу посіву зернових, зернобобових та круп’яних культур,  перевагу слід надавати технологіям, які мають вищу надійність і вищий рівень технологічного процесу.

  Не останнє місце при проведенні польових робіт мають заходи піротехнічної безпеки. Адже до цього часу зустрічаються на полях небезпечні вибухонебезпечні предмети.

      

   Профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань є невід’ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на захист людини праці та пріоритетним напрямком роботи працівників відділення.

 

 

 

 Начальник Полтавського відділення  

 управління виконавчої дирекції Фонду

 соціального страхування України

 у Полтавській області                                                         В. Артамонов

 

Наверх ↑