Не відкладаючи на “потім” і не рахуючись із часом: маємо за мету підвищити безпеку виробництва

Такою була основна думка наради-семінару з питань охорони праці у лісовій галузі Полтавського району, яка відбулася на базі ДП “Полтавський лісгосп”.

Ліс має свій “характер”, не прощаючи зухвальства та помилок з боку людини. Будь-яка робота у лісі має високий ступінь виробничих ризиків. У першу чергу це стосується лісозаготівлі. Тому професія лісоруба в усьому світі була й залишається однією з найнебезпечніших. Травмонебезпечними є також професії  водіїв трелювальних тракторів, майстрів лісу.

Саме з метою запровадження й посилення дієвих заходів щодо запобігання виробничого травматизму на базі Полтавського держлісгоспу відбулася чергова семінар-нарада на тему: “Рівень промислової безпеки та охорони праці в ДП “Полтавський лісгосп”.

У нараді взяли участь працівники підприємства ДП “Полтавський лісгосп”: директор Андрій Барсуков, інженер з охорони праці Максим Бездільний, головний інженер Олександр Романенко, керівники лісництв, лісничі, керівники виробничих підрозділів, що знаходяться у підпорядкуванні, а також начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Василь Артамонов.

Практичну частину семінару його учасники провели безпосередньо на лісосіці Борівського лісництва Полтавського держлісгоспу, де вивчали позитивний досвід лісників у створенні належних умов роботи для лісорубних бригад.

Під час виступу начальник Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Василь Артамонов подякував керівнику Полтавського лісгоспу Андрієві Барсукову за відмінну організацію семінару-наради, а також за забезпечення високого рівня охорони праці на одному з найбільших економічно активних лісогосподарських підприємств району. Начальник відділення наголосив на важливості співпраці  в напрямку забезпечення профілактики травматизму на всіх виробничих підрозділах для створення безпечних умов праці.

Також Василь Артамонов зазначив, що не  завжди підприємства з високими виробничими ризиками мають у розпорядженні сучасну нормативно – правову базу, а особливо під час оновлення виробничого обладнання зразками закордонного виробництва. Йдеться, зокрема, про порядок розроблення та затвердження нормативно-правових документів щодо управління виробничими ризиками змін до діючих “Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості”, що є одними з найважливіших аспектів системи галузевої безпеки. Такі документи повинні розробляти спеціалісти галузі, які якнайкраще обізнані з усіма нюансами охорони праці у лісовому господарстві, зазначали виступаючі.

Учасники наради наголошували також на тому, що невідкладно треба покращити систему охорону праці в структурах інших лісокористувачів, які не входять до сфери управління ДП “Полтавський держлісгосп”.

Учасники семінару-наради побували й у кварталі 9 Борівського лісництва, що є виробничим підрозділом Полтавського лісгоспу, де на дубово-берестовій ділянці лісорубна бригада проводила рівномірно-поступову рубку першого прийому з трелюванням лісоматеріалів на відстань у півкілометра крутим схилом. Представники Полтавського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області відмітили, що полтавські лісоруби продемонстрували високе професійне вміння виконання робіт при валці лісу із дотриманням усіх вимог безпеки.

Інженер з охорони праці Полтавського держлісгоспу Максим Бездільний зауважив, що заготівля і транспортування деревини – один з найнебезпечніших видів лісогосподарських робіт, особливо у гірських умовах, У зв’язку з цим в усіх лісництвах підприємства діє непорушне правило: всі працівники, зайняті на виконанні цього виду робіт, проходять щорічне навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Кожного дня перед виходом на лісосіки проводиться обов’язковий інструктаж працівникам лісозаготівельних бригад з наголосом на правилах безпеки при звалюванні дерев, експлуатації бензопил, транспортних засобів при трелюванні деревини. Зі свого боку дирекція підприємства піклується про цілковите забезпечення своїх працівників спецодягом, усіма необхідними засобами індивідуального захисту.

Подібні семінари-наради є надзвичайно результативними, оскільки дають можливість перейняти позитивний досвід, усунути недоліки заради того, щоб зберегти здоров’я й життя працівників.