ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ голови Чутівської районної державної адміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ

голови Чутівської районної державної адміністрації

 

     Слайд 1

  Районна державна адміністрація в тісній співпраці з органами виконавчої влади та органів місцевого самоврядування всіх рівнів упродовж звітного періоду спрямовувала свою діяльність на реалізацію Програми економічного і соціального розвитку району та делегованих районною радою повноважень з метою створення умов для всебічного надання якісної освіти, розвитку культури, поліпшення надання медичних послуг, створення сприятливого інвестиційного клімату для розвитку економічних галузей району та забезпечення соціальних стандартів.

 

      У 2019 році до райдержадміністрації  звернулося 59 громадян. В тому числі, в письмовій формі 34 чол., побувало на особистих прийомах  у керівництва адміністрації   - 25 чол.

   Заявниками, у своїх зверненнях, було порушено  64 питання.  Більшість з них стосувалися  соціального захисту,  збільшення  фінансування   дошкільних навчальних та медичних  закладів  району, отримання земельної частки  (паю) в процесі приватизації ДП «Чутове».

      Також,   у 2019 році,  розглянуто 143 звернення  громадян, які надійшли на розгляд  з комунальної бюджетної установи  «обласний контактний центр».

 

Слайд 2

     Основою економічної діяльності району є агропромислова галузь.

    З початку року сільгосптоваровиробниками залучено 29,7 млн.грн. кредитних коштів, куплено сільгосптехніки та обладнання на 237,6 млн. грн.

 

Слайд 3

       За оренду земельних часток (паїв) виплачено близько 131,7  млн. грн, що складає 95,1 % від нарахованого.

       У 2019 році 234 домогосподарств були задіяні в державних та регіональних програмах підтримки агропромислового комплексу та отримали дотації - відшкодування в сумі 773,7 тисяч гривень.

        Згідно Програми розвитку та підтримки агропромислового комплексу Чутівщини за пріоритетними напрямками до 2020 року, у 2019 році з обласного бюджету, виділено 37,9 тис.грн. 4 домогосподарствам на розвиток тваринництва.

        Основною проблемою залишається зменшення поголів”я ВРХ та відсутністю свиней у сільгосппідприємствах з юридичним статусом. Одним із виходів на даний час, є державна дотація  галузі тваринництва та підтримка місцевих бюджетів через розроблення відповідних програм.

         Згідно районної цільової програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Чутівського району на період 2019-2023 роки», залучено коштів, у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісового виробництва, в сумі 362,8 тис.грн.

       На виконання програми фітосанітарних заходів по ліквідації регульованих шкідливих організмів, подані документи на часткове відшкодування витрат на суму 50,0 тис.грн.

 

 Слайд 4

       Промисловість району повністю харчова, займається виробництвом  молочних продуктів та хліба.

      Обсяг реалізованої промислової продукції  за 10 місяців  2019 року склав 135,0 млн.грн., що на 1% більше проти відповідного періоду минулого року.

 

       Введено в експлуатацію житлових будинків за 9 місяців  2019 року  533 кв.м, що на 26 відсотків більше в порівнянні до відповідного періоду минулого року.

 

Слайд 5

      Згідно «Програми відшкодування частини кредитів отриманих населенням на впровадження  енергоефективних та  енергозберігаючих заходів»,  надавалася допомога  населенню на утеплення житлових будинків у 2019 р. - даною програмою скористалось 5 жителів району. Взято  кредитів на суму 97049 грн. Райдержадміністрацією планується відшкодувати 14557 грн.

       

         За звітний період за рахунок коштів місцевих рад проведено фінансування поточного ремонту доріг комунальної власності  в населених пунктах району на загальну суму 2306,7 тис. грн.

 

Слайд 6

         Виконано роботи по проведенню зовнішнього освітлення населених пунктів району у 2019  році – 1343,2 тис. грн.

 

      Спеціалістами  Чутівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно в разі потреби забезпечується соціальне супроводження сімей військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, в частині вирішення питань, які відносяться до їх компетенції. Протягом року охоплено соціальним супроводом одну родину учасника АТО, яка опинилася в складних життєвих обставинах. 11 учасників АТО отримали соціальні послуги відповідно до потреб (психологічні, інформаційні, соціально-педагогічні, представництво інтересів, організація оздоровлення).

       На виконання нових напрямків обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області на 2013-2020рр в Чутівському районі  в  2019 році на оздоровлення  осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО та членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО виділено кошти в сумі 151 тис. грн. Всіх осіб вище вказаних категорій повідомлено про можливість оздоровлення в телефонному режимі. З початку року  оздоровились 4 учасники АТО, які мають інвалідність та 5 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО. Два учасники АТО наразі  отримують послуги з оздоровлення в санаторії «Сосновий бір». Чутівським РЦСССДМ на придбання путівок витрачено кошти в сумі 102,2 тис.грн.

 

Слайд – 7-8

   З метою розвитку ринку соціальних послуг для забезпечення надання різноманітних видів соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю,  розширення можливостей одержувачів соціальних послуг, в травні 2019 року  у відділенні оздоровчих послуг  та фізичного відновлення територіального центру соціального обслуговування, за рахунок додаткових коштів з районного бюджету в сумі 144 тис. грн., проведено поточний ремонт з облаштування соляної кімнати для надання послуг з галотерапії.

   Згідно проекту «Служба «Соціальне таксі», протягом звітного періоду 25 людям з обмеженими можливостями руху, надано 29 транспортних послуг.

 

 Для функціонування комунального некомерційного підприємства «Чутівський ЦПМСД» із районного бюджету були виділені кошти на суму 715 150,0 грн., в тому числі: медикаменти для пільгової категорії – 120 000,0 грн., вакцина (туберкулін) – 65 000,0 грн., оплата послуг та програмне забезпечення по медичній програмі «МедЕйр» - 100 000,0 грн.

 

    Слайд 9

За кошти Світового банку в район  надійшло медичне обладнання в сумі 877 786,7 грн., в тому числі:

 - пристрій для дистанційної передачі ЕКГ «Телекард» в кількості 28 шт. на суму 647 237,4 грн.;

   Слайд 10

- тренажер для вимірювання артеріального тиску в кількості 1 шт. на сумі 20 377,1 грн.;

    Слайд 11

муляж в кількості 1 шт. на сумі 158 163,9 грн.;

     Слайд 12

модель ретинопатії ока в кількості 1 шт. на сумі 22 895,8 грн.

        Для безперебійного обслуговування населення на робочих місцях медичному персоналу були встановлені персональні комп’ютери та  принтери з програмним забезпеченням, які надійшли від Департамента охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації за кошти Світового банку.

     Слайд 13

 

       Середньомісяна заробітна плата за 9 місяців 2019 року склала 8437 грн., що становить 136,4% до відповідного періоду минулого року.

На особливому контролі органів виконавчої влади перебуває стан своєчасності виплати заробітної плати. Спеціалістами управління соціального захисту населення райдержадміністрації  проводиться щодекадний моніторинг стану виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності.

         Згідно статистичних даних заборгованість із виплати заробітної плати в районі станом на 21 листопада 2019 року склала  1992,9 тис. грн., це невиплачена заробітна плата працівникам філії «Хлібна база № 88» Державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів».

        З метою вирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам філії «Хлібна база №88» ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів» щомісячно проводяться засідання районної тимчасової комісії з  питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за участю керівника підприємства – боржника, з початку року проведено 10 засідань.

 

       Грошову допомогу  сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з  інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасову державну допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання яких невідоме та допомогу на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу  управлінням  соціального захисту населення за 11 місяців 2019 року  виплачено 1 506 сім’ям на суму  29 287,4 тис. грн.

        Дієвим механізмом соціального захисту громадян в умовах підвищення цін і тарифів є житлові  субсидії. Станом на 1  грудня 2019 року 2676 сімей району отримують субсидію на оплату житлово - комунальних послуг. Організаціям - надавачам послуг за 11  місяців 2019 року нараховані та виплачені кошти в сумі  21425,0    тис. грн.

 

      Згідно Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги в районі проживають та отримують пільги  на оплату житлово-комунальних послуг та інші, передбачені чинним законодавством, пільги  6599 осіб. 

       На виконання державних програм по забезпеченню соціального захисту населення   на  отримання різних видів пільг в 2019 році, виплачено  6584,6  тис. грн.   

      В управлінні  соціального захисту населення станом на  01 грудня 2019 року перебуває на обліку 186 осіб, які перемістилися з району проведення АТО та ООС та тимчасово окупованої території України, дані про яких внесені до Єдиної  інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. З них 32 сім»ї отримують  допомогу на проживання.

 

      У 2019/2020 навчальному році в районi  функцiонує 12 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються 1670 учнів.

   Охоплено гарячим харчуванням 1250 учнів, з яких 326 дітей харчуються безкоштовно.

    У 2019 році  було забезпечено  оздоровленням та відпочинком  817 дітей з них 463 діти пільгової категорії. На території району протягом оздоровчої кампанії 2019 року було організовано роботу 14 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням, в яких оздоровлено 721 дитину та використано 244 тис.грн.

     Оздоровленням в позаміських таборах через механізм часткового відшкодування вартості путівок забезпечені 70 дітей.

      На придбання путівок для дітей пільгових категорій із бюджетів сільських та селищної рад  виділено 127 тис. грн. та оздоровлено 26 дітей.

 

       На протязі 2019 року були покращено матеріально-технічне забезпечення  закладів загальної середньої освіти  району  на суму 438600 грн.

Також протягом 2019 року були проведені капітальні ремонти закладів загальної середньої освіти на суму 4 948 306 грн., з них кошти фонду розвитку територій області – 1 219 500 грн., кошти фонду розвитку територій району – 1 826 200 грн., кошти фонду соціально-економічного розвитку району – 1350000 грн., та спонсорська допомога (ФГ НІКА) – 163 955 кошти сільських рад – 388 652 грн.

 

Слайд 14

   Проведено  капітальний ремонт по заміні вікон на металопластикові в Гряківській ЗОШ І-ІІІ ступенів з районного бюджету та бюджету сільської ради було  використано 187 тис. грн.

Зроблено капітальний ремонт приміщення музею ім. М. Башкирцевої, використано 197.7 тис. грн.  з обласного бюджету.

        Проведений капітальний ремонт по заміні вікон на металопластикові по Василівській ЗОШ І-ІІІ ступенів них використано 296.3 тис. грн.

 

Слайд 15-17

        Для проведення капітального ремонту по опорному закладу Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (2-го поверху) з обласного та районного бюджету було  використано 819 тис. грн.

Здійснено капітальний ремонт Филенківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з районного бюджету виділено 250 тис. грн.

Також проводилися капітальні ремонти у Вільхуватській, Войнівській, Новокочубеївській, Сторожівській школах, використано 478,53 тис.грн. коштів районного, сільського, обласного бюджетів.

Сільські та селищна ради відіграють велику роль у покращенні матеріально-технічної бази закладів освіти в цьому році були виділені кошти в сумі – 495 659 92 грн., а саме а саме: Чутівська селищна рада – 163 171 грн.,

Войнівська – 33000 грн., Вільхуватська  – 66 320 грн., Вільницька  – 70 000 грн., Гряківська сільська рада – 18 000 грн., Зеленківська  – 17 000 грн., Новокочубеївська  – 12 158 грн., Филенківська  – 18 090 грн., Петрівська  – 87 920 грн., Василівська  – 10 000 грн.

 

          В районі функціонує 13 дошкільних закладів освіти, які розраховані на 641 місце, в них виховується і навчається 565 дітей.

        Всі діти охоплені гарячим харчуванням, вартість якого складає  20,00 грн., батьківська доплата по селу складає 50 %, по місту 70%. Діти пільгових категорій харчуються безкоштовно, діти які проживають в багатодітних родинах сплачують 50 % вартості харчування.

         Черга на влаштування дітей у дошкільні заклади освіти району відсутня.

          На протязі 2019 року були покращено матеріально-технічне забезпечення  закладів дошкільної  освіти  району  на суму 150 000 грн.

 

       Слайд 18

       За кошти Чутівської селищної ради були проведено  ремонти в Чутівському ДНЗ «Світанок» на суму 1 282 804 грн. Ремонти  та ДНЗ «Веселка» на суму 1 519 004 грн.

       Сільські та селищна ради відіграють велику роль у покращенні матеріально-технічної бази закладів освіти в цьому році були виділені кошти в сумі – 495 659 92 грн.

     У районі збережено мережу позашкільних навчальних закладів як важливу складову структури освіти, що сприяє розвитку здібностей, творчій самореалізації дітей та підлітків, задоволенню їх потреб. Власне позашкільною освітою охоплено 738 дітей:  250  у ДЮСШ ім.. Ропавки та 488 – вихованці БДЮТ.

       Для проведення капітального ремонту приміщення РБДЮТ в 2019 році виділено -596 000 грн.

 

    Мережа закладів культури району має розгалужену структуру і об'єднує  20 клубних, 15 бібліотечних, 1 естетично-освітній, 1 музейний заклади.

   У Чутівській  дитячій музичній школі охоплено початковою мистецькою освітою 180 дітей. Діють 3 філії музичної школи на базах загальноосвітніх шкіл у Скороходовому, Петрівці, Новій Кочубеївці.

 

     Слайд 19

      Бібліотечна мережа централізованої бібліотечної системи району охоплює 15 бібліотек, у 2019 році послугами бібліотек скористалось  близько 7,5 тис. читачів. Книжковий фонд  налічує 139768 екземплярів.

 

       Слайд 20

      Районний краєзнавчий музей робить значний внесок у збереження історичних та культурних цінностей району. Нині тут налічується 10000 тис. музейних предметів.

    Музейні працівники музею також проводять зовнішні екскурсії за туристичними маршрутами: «Кургани понад Коломаком», «Пам’ятні місця та пам’ятники Чутівщини», «Стежками Марії Башкирцевої», «Перлина козацької слави – Сторожове».

      Слайд 21

У системі клубної мережі району працюють районний Будинок культури і 18 його філій. Значний внесок у розвиток культури району та популяризацію народного мистецтва зроблено аматорськими колективами «Веселі смородщани» (Смородщинська філія районного Будинку культури), «Дивоцвіт» (Василівська філія районного Будинку культури), «Жайвори» (Филенківська філія районного Будинку культури).

 

Слайд 22

     Розглянувши підсумки виконання бюджету району за 11 місяців 2019 року,  відзначимо наступне.

      Доходна частина зведеного бюджету району по власних надходженнях загального фонду  виконана на 108,5 %.

      За звітний період надійшло доходів без урахування офіційних трансфертів до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів Чутівського району в сумі 102 552,1 тис. грн. (факт 11 місяців 2018 року -93 843,6 тис. грн.), що більше від минулорічного показника  на 8 708,5 тис. грн. або 9,3%. 

За звітний період 2019 року до загального фонду бюджету району надійшло власних доходів 96 858,9 тис. грн. (84 792,0 тис. грн.), що більше на 12 066,9 тис. грн.(14,2%) від минулорічного показника.

 

     Районний бюджет виконаний на 100,4 відсотка. Сільські та селищні бюджети виконані відповідно на 114% та 125,8%.

 

           Слайд 23

     Основну питому вагу у надходженнях загального фонду складає податок з доходів фізичних осіб - 42 916,0 тис. грн., до минулорічного показника  збільшився на  8,4%, податок на майно в частині (плата за землю) - 18 498,6 тис. грн., до минулого року  збільшився на 16,2% та єдиний податок  17 289,2 тис. грн., до минулорічного показника  збільшився на 22,2%.

      Також, із внесеними змінами до Бюджетного кодексу України стосовно зарахування з 1 січня 2018 року до місцевих бюджетів 5 відсотків рентної плати за видобування нафти, природного газу та газового конденсату (2% - область, 2% - район, 1% - сільські ради), за 11 місяців 2019 року поступлення склали  9 426,0 тис. грн. (до районного бюджету надійшло 6 284,0 тис. грн., до сільських рад 3 142,0 тис. грн., а саме : до Войнівської сільської ради         2 168,0 тис. грн., Вільхуватської сільської ради 423,9 тис.грн., Чутівської селищної ради 550,1 тис.грн.), до минулого року надходження збільшились на 39,9%.

Найбільшими платниками податку з доходів фізичних осіб є :

- відділ освіти Чутівської РДА - 8 062,3 тис. грн.;

- турецька компанія «Онур» – 6 816,4 тис.грн.;

     - ПСП «Обрій» – 4 330,3 тис. грн.;

     - СТОВ «Ніка» - 4 205,3 тис. грн.

 

    За 11 місяців 2019 року отримано дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 3 869,9 тис. грн., що становить 100% до затверджених показників на звітний період.

    Для виплати заробітної плати педагогічним працівникам з державного бюджету отримано освітньої субвенцій на загальну суму 31 841,8 тис. грн., для утримання закладів охорони здоров’я до бюджету надійшло медичної субвенції в сумі 2 898,5 тис. грн., що становить 100% до планових призначень.

     На здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій з державного бюджету надійшло -  2 180,5 тис. грн. (62,5% до плану).

         За 11 місяців 2019 року  видатки загального фонду бюджету району освоєні в сумі  189613,6 тис. грн. або на 83,5  відсотків від уточнених планових призначень на рік.  Видатки  спеціального фонду профінансовано в загальній сумі  21904,1 тис. грн.   

В поточному році здійснено компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян в сумі 946,4 тис. грн.,  на залізничному транспорті - 91,4 тис. грн.

Для утримання в належному стані території  населених пунктів району за 11 місяців проточного  року  за рахунок коштів загального та спеціального фонду бюджетів на ці цілі направлено  9082,5 тис. грн.

 

Слайд 24

Районна державна адміністрація продовжує працювати над вирішенням головних соціально-економічних проблем району, розв’язання яких залежить не лише від органів влади на місцях,  а й потребує сприяння на обласному рівні:

   - покращення освітніх, медичних послуг населенню;

  - розвиток спортивної інфраструктури;

  - проведення капітальних ремонтів та реконструкції об’єктів соціальної сфери району;

- проведення капітальних та поточних ремонтів доріг загального та місцевого значення;

- залучення інвестиції в розвиток економіки району.

Але все заплановане можливо реалізувати лише за умови плідної співпраці  органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громади району.

Слайд 25.

 

 

 

Голова районної

державної адміністрації                                            С. АПРЯТКІН

 

 

Наверх ↑