111

РОБОТА КОМБАЙНЕРА: ЩО НЕОБХІДНО ПАМ’ЯТАТИ?

Версія для друкуВерсія для друку

РОБОТА КОМБАЙНЕРА: ЩО НЕОБХІДНО ПАМ’ЯТАТИ?

 

   Для працівників аграрних підприємств пора польових робіт змінила наступну фазу. Продовжуються польові зернозбиральні роботи. На черзі кукурудза, соя, соняшник.

    Передусім слід наголосити, що до початку збиральних робіт комбайнер і члени екіпажу повинні пройти інструктаж по охороні праці на робочому місці з підписом в журналі.

    Також до початку робіт необхідно перевірити наявність і справність інструменту і пристосувань, засобів протипожежної безпеки, мед аптечки, системи сигналізації, освітлення.

    Водночас, працівники повинні отримати завдання і маршрут руху комбайна, вивчити ретельно рельєф підлягаючого до збирання поля, місця розворотів і переїздів.

   До початку руху треба впевнитись в відсутності людей на комбайні, подати сигнал, запустити двигун і перевірити роботу всіх механізмів на всіх режимах.

   Перевіряти і регулювати робочі органи і механізми, надівати і натягувати паси, ланцюги, усувати несправності, проводити мащення, очищати ріжучий інструмент, молотильний барабан потрібно тільки при заглушеному двигуні.

    Перед виконанням цих робіт на рульовому колесі вивішують табличку: «Не включати! Працюють люди!».

    Під час роботи необхідно постійно стежити за місцями жатки і барабана, де намотується солома. Очищення проводити спеціальними крючками і обов’язково в рукавицях.

    Разом з тим пам’ятати, що при вивантаженні зерна в машину обслуговуючому персоналу не можна сидіти на бортах автомобіля, знаходитись під вивантажуючим шнеком, зерно в бункері не можна проштовхувати руками чи ногами для цього треба використовувати спеціальні дерев’яні лопати.

    Під час грози роботу комбайна слід зупинити.

    На завершення варто зазначити, що не можна переодягатися поблизу рухомих механізмів, а відпочивати потрібно тільки на спеціально відведеному місці за межами дільниці, де проводиться збирання урожаю.

    Всі ці заходи – не що інше, як профілактика виробничих травм – основне завдання соціального захисту працюючих.

 

 

Начальник Полтавського відділення

Управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України

у Полтавській області                                                          В.В. Артамонов

 

 

Наверх ↑