Все найкраще – дітям!

Версія для друкуВерсія для друку

Все найкраще – дітям!

 

    Народження дитини – неповторна мить для кожної родини. Маленьке диво, приносить в нашу буденність велику радість і велику відповідальність, бо саме батьки є найважливішими для малечі, вони дбають про свою крихітку, створюють комфортні умови для розвитку дитини, забезпечують її всім необхідним. Держава зі своєї сторони, гарантує виплату допомоги при народженні дитини, батькам потрібно лише звернутися до відповідного управління і оформити допомогу. Після чого на потреби малечі надходитимуть кошти. Так, саме потреби новонародженої дитини є основним на що батьки повинні витрачати отримані кошти.

    Чутівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично проводить роботу з сім’ями, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини. Фахівцями із соціальної роботи складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, ліжка тощо. Протягом 2018 року здійснено  83  візити в родини, з метою контролю за цільовим використанням коштів державної соціальної допомоги. Працівники РЦСССДМ відвідуючи сім’ї в переважній більшості, не виявляють фактів нецільового використання коштів. Та є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя, мають шкідливі звички, не забезпечують дитину всім необхідним. Тому сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота враховуючи потреби та інтереси дітей. В ході здійснення відвідувань родин спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками, в разі необхідності беруть родину під соціальний супровід.

    Контроль за цільовим використанням коштів державних допомог дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які мають ризики потрапити в складні життєві обставини. В разі встановлення фактів нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється. Виплата допомоги припиняється в разі: позбавлення отримувача допомоги батьківських прав, відмови отримувача допомоги від виховання дитини, нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав, тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю, перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду, смерті дитини, смерті отримувача допомоги, виникнення інших обставин.

   Найкращі інвестиціі у наше майбутнє — це інвестиції у наших дітей. Тож мамам і татам варто пам’ятати і розуміти, що батьківство має бути відповідальним. Мало просто привести дитину в цей світ, їй необхідно віддавати всього себе і звичайно ж на перше місце ставити її потреби та інтереси, враховуючи вік, стать, здібності, темперамент.

                           

    

              Директор центру                                                     Л. Супрун

 

 

Наверх ↑