111

Зрозуміти. Попередити. Допомогти.

Версія для друкуВерсія для друку

                                      Зрозуміти. Попередити. Допомогти.

 

   Задля привернення уваги суспільства і влади до проблем охорони праці  28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006, у нашій державі відзначається День охорони праці. Цьогоріч ці заходи проходитимуть під гаслом “Захищене і здорове покоління”.

   Ефективно діюча система управління охороною праці – це сукупність методів та засобів, які сприяють запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, у галузі, у регіоні, на основі заходів, спрямованих на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

   Суб'єктами системи управління охороною праці на державному рівні є: роботодавець, держава та працівник, першочерговим завданням яких є постійна взаємовигідна співпраця. Це оптимальний шлях для збереження життя, здоров’я та працездатності людини у процесі її трудової діяльності.

Кожен, хто працює на виробництві, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, такими як видобуток вугілля, будівництво, сільсько-господарська галузь, та, закінчуючи відносно безпечною сферою послуг, підпадає під певні ризики.

Привернення увагу суспільства та працівників, зокрема, до власної безпеки на виробництві, створення належних умов для поступового формування культури безпеки й профілактики виробничого травматизму є важливою необхідністю сьогодення.

Підтримуючи рекомендації МОП, Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці ухвалив рішення щодо проведення в Україні з 23 по 27 квітня 2018 року тижня охорони праці. Головною метою заходів є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до усунення виробничих небезпек, або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків, шляхом профілактики травматизму і професійних захворювань, формування свідомого ставлення роботодавців та працівників до культури безпеки праці.

Полтавське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області звертається до всіх керівників, працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності та господарювання, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, профспілкових організацій, засобів масової інформації із закликом об’єднати зусилля для забезпечення на кожному робочому місці здорових і безпечних умов праці. Пропонуємо активно долучитися до роботи та провести Тиждень охорони праці на кожному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на об'єктах малого і середнього бізнесу, звернути особливу увагу на ризики, що існують на виробництві, та вжити додаткових заходів щодо запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням.

Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки є запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.

Чимало працівників вже ніколи не повернуться додому живими. Вшановуючи їх пам’ять, звертаємось до всіх роботодавців з проханням знайти можливість для надання допомоги сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших питань.

 

 Начальник Полтавського відділення  

 управління виконавчої дирекції Фонду

 соціального страхування України

 у Полтавській області                                                                В.В. Артамонов

 

Наверх ↑